Czy platforma 3DEXPERIENCE zastąpi SOLIDWORKS?

Dynamiczne środowisko projektowania inżynieryjnego wymaga stałego poszukiwania nowych narzędzi. Takich mogą usprawnić procesy twórcze, zwiększyć wydajność i umożliwić lepszą współpracę zespołów. Jednym z najgorętszych tematów dyskusji w tej dziedzinie jest porównanie dwóch rozwiązań: SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE. SOLIDWORKS, z długoletnią historią i ugruntowaną pozycją na rynku, przez lata dostarczał profesjonalistom narzędzia do modelowania i projektowania 3D. Natomiast 3DEXPERIENCE weszło na scenę jako nowa perspektywa na sposób, w jaki projektujemy, współpracujemy i zarządzamy projektami. Pytanie, które często się nasuwa, brzmi: czy platforma 3DEXPERIENCE zastąpi SOLIDWORKS? Czy ta nowa wersja platformy jest odpowiedzią na nowe wyzwania projektowe? Czy też SOLIDWORKS nadal pozostanie niezastąpionym narzędziem dla projektantów?

3DEXPERIENCE w chmurze – nieunikniony kierunek rozwoju rozwiązań CAD

Współczesne trendy technologiczne wyznaczają kierunek rozwoju, a chmura informatyczna oraz CAD w chmurze stają się głównymi bohaterami tej ewolucji. Wraz z rosnącym poziomem złożoności projektów, tradycyjne stacje robocze zaczynają być narażone na ograniczenia mocy obliczeniowej. Jednakże, prowadząc projekt w chmurze, nie musimy już martwić się o brakujące zasoby, takie jak moc graficzna czy pamięć RAM. W tym kontekście, platforma 3DEXPERIENCE staje się coraz bardziej popularnym wyborem dla projektantów. Oferując nowoczesne technologie, które rewolucjonizują obszar projektowania CAD, zarządzania projektami oraz symulacji.

Usługi w chmurze 3DEXPERIENCE

Osadzenie platformy 3DEXPERIENCE w chmurze jest bez wątpienia nieuniknionym kierunkiem rozwoju rozwiązań CAD. Eliminuje to ograniczenia związane z tradycyjnymi stacjami roboczymi, umożliwiając użytkownikom dostęp do zasobów obliczeniowych na żądanie. To przełomowe podejście pozwala projektantom na pracę w dowolnym miejscu i czasie. Co przekłada się na większą elastyczność i efektywność w realizacji projektów.

Dodatkowo, przeniesienie CAD do chmury zapewnia łatwiejszą współpracę użytkowników oraz ułatwia integrację różnych narzędzi i procesów. A to z kolei prowadzi do bardziej spójnych i kompleksowych rozwiązań projektowych. W efekcie, 3DEXPERIENCE w chmurze staje się nie tylko nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych systemów CAD. Ale także kluczowym czynnikiem wspierającym innowacje i postęp w dziedzinie projektowania.

Dostępne rozwiązania w chmurze firmy Dassault Systemes

Rozwiązania w chmurze mogą stanowić zarówno uzupełnienie dla lokalnych instalacji oprogramowania SOLIDWORKS, jak i działać całkowicie niezależnie w chmurze. 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS oferuje bezpieczne zarządzanie danymi w chmurze, zapewniając dostęp do nich z każdego urządzenia, nawet z smartfonu. A wszystkie obciążenia związane z zasobami informatycznymi i administracyjnymi są zredukowane do zera.

Choć 3DEXPERIENCE nie jest jedynym rozwiązaniem na rynku oferującym narzędzia CAD w chmurze. Firma Dassault Systèmes, jako producent, jest jednym z wiodących dostawców oprogramowania dla przemysłu i biznesu. A platforma chmurowa 3DEXPERIENCE jest jednym z ich najważniejszych produktów. Korzystanie z platformy cieszy się popularnością i uznaniem. Ze względu na wiele zalet, które oferuje, w tym kompleksowe rozwiązania, elastyczność, integrację i dostępność. Tutaj znajdziesz więcej informacji o 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS.

dassault systems

Warto podkreślić, że można korzystać z platformy 3DEXPERIENCE nie tylko poprzez narzędzia do modelowania. Jeśli posiadasz swoje 3DEXPERIENCE ID możesz zarządzać projektem wspólnie z projektantami, konstruktorami, kontrahentami, klientami i dostawcami, przydzielać zadania czy działać wieloobiektywnie. To sprawia, że 3DEXPERIENCE staje się globalnym, potężnym hubem, który nieustannie zyskuje na popularności i rośnie w znaczeniu.

Niezastąpiona rola chmury 3DEXPERIENCE w nowoczesnych modelach pracy

Bez wątpienia, platforma 3DEXPERIENCE stanowi nieodzowne narzędzie dla firm dążących do efektywności w nowoczesnych modelach pracy. Co więcej, pozwala utrzymać konkurencyjność w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie. Obecnie, nasza praca staje się coraz bardziej globalna, realizowana na różnorodnych urządzeniach i w rozproszonych zespołach. W kontekście tworzenia projektów, od koncepcji po realizację, kluczową rolę odgrywa stworzenie zespołu oraz wspólnego obszaru współpracy.

Łącząc narzędzia zarządzania projektem z możliwościami modelowania CAD, wprowadzania zmian, rysowania, symulacji, tworzy się spójne środowisko pracy, które jest dostępne dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich roli w projekcie – czy to Project Managera czy konstruktora. Ta integracja funkcjonalności 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS oraz regularne dbanie o uaktualnienie i aktualizację stwarza solidną podstawę dla efektywnej współpracy użytkowników i kompleksowego zarządzania projektem w dynamicznym środowisku biznesowym.

Ewolucja narzędzi projektowych: SOLIDWORKS vs. 3DEXPERIENCE

Rodzina rozwiązań SOLIDWORKS od dawna stanowiła pierwszoplanowe narzędzie CAD/CAE/CAM dla tysięcy firm na całym globie i wciąż utrzymuje swoją pozycję. W tym samym czasie, nowa wersja platformy 3DEXPERIENCE zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników. Warto zauważyć, że coroczna konferencja organizowana przez Dassault Systemes, jeszcze kilka lat temu (w 2020 roku), zmieniła nazwę z SOLIDWORKS World na 3DEXPERIENCE World.

Chociaż dokładne plany producenta dla obu rozwiązań pozostają nieznane, bezsprzecznie skupia się on na rozwoju platformy chmurowej. Koszty nabycia tradycyjnej licencji SOLIDWORKS stale rosną. W porównaniu, 3DEXPERIENCE to platforma oferująca szerszy zakres funkcjonalności niż SOLIDWORKS. Jednakże nie zastąpi ona w pełni tego narzędzia w najbliższej przyszłości. Niemniej jednak, przeniesienie się w stronę chmury 3DEXPERIENCE staje się nieuchronnym krokiem dla wielu firm z branż lotniczych, kosmicznych, medycznych czy automotive.

Możemy z pewnością stwierdzić, że rewolucja związana z projektowaniem, symulacjami, zarządzaniem projektami czy dokumentacją w chmurze jest już na zaawansowanym etapie i wkrótce stanie się standardem dla przemysłu.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS vs SOLIDWORKS

W wyborze między 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS vs tradycyjnym SOLIDWORKS istotne jest dokładne zrozumienie własnych potrzeb oraz celów projektowych. Oba te rozwiązania oferują zaawansowane narzędzia do modelowania 3D i zarządzania projektami, lecz różnią się w kilku kluczowych aspektach.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS wyróżnia się głębszą integracją z platformą 3DEXPERIENCE, co umożliwia zaawansowane zarządzanie projektem oraz lepszą komunikację w zespole. Posiada szeroki wachlarz narzędzi i elastyczne opcje licencjonowania, które można dostosować do konkretnych potrzeb i wymagań projektowych.

Z kolei usługi w chmurze wraz z desktopowym SOLIDWORKS zapewniają elastyczność i dostępność w środowisku online. Co jest szczególnie korzystne w obecnych warunkach pracy zdalnej. Dodatkowo oferują opcje licencjonowania związane z użytkownikiem, co ułatwia zarządzanie nimi w firmie. Jeśli chcesz poznać więcej różnic 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, a usługami w chmurze SOLIDWORKS, odwiedź naszą stronę.

Bezpieczeństwo platformy 3DEXPERIENCE

Bezpieczna - platforma 3DEXPERIENCE CWSystems
ikona-swoboda-projektowania

Warto również zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa danych, która stanowi istotny czynnik przy wyborze pomiędzy 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, a tradycyjnym SOLIDWORKS. 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS oferuje zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa danych w chmurze, co jest kluczowe dla ochrony poufności i integralności informacji projektowych. Dassault Systèmes, jako dostawca tej platformy, zobowiązuje się do zapewnienia wysokiego poziomu ochrony danych swoim klientom. Poprzez stosowanie zaawansowanych protokołów szyfrowania oraz regularne audyty bezpieczeństwa.

Z kolei usługi w chmurze SOLIDWORKS również skupiają się na zapewnieniu bezpieczeństwa danych. Głównie poprzez zastosowanie odpowiednich mechanizmów ochrony, takich jak dostęp do danych tylko dla uprawnionych użytkowników oraz regularne aktualizacje oprogramowania w celu wyeliminowania potencjalnych luk w zabezpieczeniach. Bezpieczeństwo platformy 3DEXPERIENCE powinno być zatem istotnym czynnikiem branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami.

Jaka jest relacja 3DEXPERIENCE do SOLIDWORKS?

Społeczna- platforma 3DEXPERIENCE CWSystems
Zaktualizowana - platforma 3DEXPERIENCE CWSystems

Relacja między 3DEXPERIENCE, a SOLIDWORKS jest taka, że SOLIDWORKS jest teraz częścią większej platformy 3DEXPERIENCE. Oznacza to, że użytkownicy SOLIDWORKS mogą korzystać z funkcji i możliwości oferowanych przez 3DEXPERIENCE. Jednak nadal pozostaje on osobnym produktem w ramach tej platformy. Zachowując swoją nazwę i funkcjonalność, która uczyniła go popularnym narzędziem do projektowania 3D. Dzięki integracji 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, użytkownicy SOLIDWORKS mogą teraz łatwiej współpracować, zarządzać projektami i korzystać z dodatkowych funkcji oferowanych przez tę platformę, takich jak symulacje, zarządzanie danymi czy współpraca zespołowa. Poznaj pierwsze kroki z platformą 3DEXPERIENCE dla użytkowników SOLIDWORKS i dowiedz sie jak zacząć korzystać z platformy?

Czy platforma 3DEXPERIENCE zastąpi SOLIDWORKS?

SOLIDWORKS to już część 3DEXPERIENCE, co oznacza, że nie zostanie on zastąpiony przez tę platformę. Przez lata SOLIDWORKS stał się cenionym produktem w szerokim portfolio rozwiązań firmy Dassault Systèmes. Korzystanie z platformy 3DEXPERIENCE to nie tylko nowoczesna technologia, ale także kompleksowe podejście do współpracy w ramach zespołów, przedsiębiorstw i partnerów zewnętrznych. Umożliwia ona spójne funkcjonowanie różnych dziedzin inżynierii i biznesu. Takich jak projektowanie, symulacje, produkcja czy zarządzanie produktami, podnosząc ogólną efektywność organizacji.

W kontekście narzędzi do projektowania, można przewidzieć, że w przyszłości dominującą rolę mogą zacząć odgrywać rozwiązania działające w chmurze, takie jak xSOLIDWORKS (w tym: xDesign, xShape, xSheetMetal i inne). Oferują one wydajność i funkcjonalność w przeglądarkach internetowych. Niemniej jednak, SOLIDWORKS 3D CAD, ze swoją historią sięgającą 1995 roku oraz ogromną liczbą użytkowników, nadal pozostanie popularnym wyborem dla wielu firm na całym świecie.

W związku z tym, transformacja do modelu chmurowego i holistycznych rozwiązań będzie trwać. Zapewniając użytkownikom zarówno SOLIDWORKS , jak i platformy 3DEXPERIENCE, korzyści z ich niewątpliwych zalet. Natomiast wybór pomiędzy tradycyjnym modelem pracy w izolowanym środowisku SOLIDWORKS 3D CAD, a korzystaniem z platformy 3DEXPERIENCE pozostanie indywidualną decyzją każdej firmy.

Ebook o 3DEXPERIENCE

Ebook 3DEXPERIENCE

Odkryj rewolucyjne podejście do procesu rozwoju produktu, dzięki platformie 3DEXPERIENCE. To nie tylko narzędzie, to całe zintegrowane środowisko, które zmienia sposób myślenia o projektowaniu i tworzeniu. Skupiając się na jednym kluczowym założeniu produktowym, platforma łączy w sobie wszystkie niezbędne elementy, aby zapewnić efektywność, innowacyjność i doskonałość w każdym etapie projektu.

Pobierz nasz ebook, aby dowiedzieć się, jak możemy rewolucjonizować Twój proces rozwoju produktu i wprowadzić Cię na nowy poziom kreatywności i efektywności.