Gyrene opracowuje systemy oczyszczania wody za pomocą SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE

Mangrove Water-Power Harvester firmy Gyrene wytwarza wodę prosto z atmosfery, nawet w skrajnych warunkach klimatycznych. Dodatkowo generuje energię, wspierając zdecentralizowane operacje, wzmacniając odporność i samodzielność w działaniach wojskowych oraz humanitarnych.

To urządzenie redukuje wyzwania logistyczne, minimalizuje liczbę ofiar w ludziach i zmniejsza wpływ na środowisko poprzez ograniczenie zużycia plastikowych butelek. Co więcej, posiada przenośny system filtracji, który oczyszcza zanieczyszczoną wodę, usuwając sól, zanieczyszczenia brzegowe i inne szkodliwe substancje.

Ochrona poszkodowanych

Zespół kierowniczy w Gyrene Engineering Management, skupiony głównie na rozwiązaniach dla wojska, zainspirował się tragicznymi konsekwencjami związanymi z niedostatkiem wody w operacjach wojskowych. Przywódca techniczny, Curtis Leo, zaznacza, że początkowo firma skupiała się na redukcji ofiar w wojsku wynikających z transportu wody ciężarówkami do żołnierzy. Jednakże system, znany jako Mangrove, ma potencjał, który sięga daleko poza te potrzeby, mogąc zmniejszyć deficyt oczyszczonej wody na skalę globalną.

Leo wyjaśnia, że ich systemy Mangrove zostały użyte do oczyszczania wody w obozie dla uchodźców z Ukrainy w Polsce, produkując codziennie 450 galonów wody oczyszczonej. Mimo, że technologia pierwotnie powstała dla szybko poruszających się oddziałów piechoty morskiej, których potrzeby wodne przekraczały możliwości konwojów zaopatrzeniowych. Teraz okazuje się przydatna także w innych sytuacjach, na przykład podczas klęsk żywiołowych czy akcji ratunkowych, zapewniając oczyszczoną wodę tam, gdzie brakuje możliwości jej uzyskania.

Uzyskanie odpowiednich narzędzi do wykonania pracy

Chociaż firma Gyrene korzystała z Autodesk Fusion 360® do stworzenia prototypu koncepcyjnego. Napotkała wyzwania w przekształceniu go w kompleksowy produkt komercyjny, a także w zarządzaniu danymi. Curtis Leo zauważa, że praca z wieloma zewnętrznymi wykonawcami i inżynierami przynosiła problemy z kontrolą wersji. Zwłaszcza gdy dwie osoby pracowały nad tym samym plikiem jednocześnie.

To właśnie motywowało firmę do migracji na 3DEXPERIENCE Works. Gdzie mogą korzystać zarówno z platformy 3DEXPERIENCE® w chmurze, jak i z SOLIDWORKS®. Rozwiązując kwestie zarządzania danymi i redukując potrzebę obszernego szkolenia.

Tworzenie lepszych projektów

Dzięki nowym, bardziej efektywnym rozwiązaniom Gyrene, mógł skorzystać z opinii zgromadzonych przez dwa lata intensywnego testowania prototypu “proof-of-concept” przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych. Leo zauważa, że dzięki SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE Works praktycznie rozpoczęli pracę od nowa. “Klienci poszukiwali systemu bardziej modularnego, który można łatwo demontować podczas transportu. Z możliwością łączenia i dostosowywania różnych systemów i źródeł zasilania. Dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS, rozwiązaniom 3DEXPERIENCE Works i współpracy w chmurze, szybko stworzyliśmy całkiem nowy system, który jest znacznie bardziej użytkowy.

Gyrene wprowadził na rynek komercyjny modułowy system. Pozwala on klientom nabyć system do pozyskiwania wody z atmosfery, system do jej oczyszczania lub oba razem.

Narzędzia symulacyjne 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS pozwoliły również Gyrene zmniejszyć wagę pierwotnego prototypu o 350 funtów. Co stanowi obniżkę o cztery procent. Firma spodziewa się dalszej optymalizacji projektu, a to może przynieść redukcję masy o kolejne 10 do 15 procent.

Eliminacja przestojów w projektowaniu

Platforma 3DEXPERIENCE, działająca w chmurze, umożliwia efektywną współpracę zespołów projektowych, niezależnie od ich lokalizacji. Leo podkreśla, że “Przejście na platformę 3DEXPERIENCE było kluczowe dla naszej firmy. Szczególnie podczas okresu pandemii, kiedy praca zdalna stała się niezbędna. Kluczowi członkowie naszego zespołu projektowego rozlokowani są w różnych stanach. Jednak, dzięki rozwiązaniom 3DEXPERIENCE Works, mogliśmy zachować naszą zdolność do współpracy. Działając w chmurze, nasza praca była tak płynna, jak gdybyśmy wszyscy pracowali w jednym biurze. Co pozwoliło kontynuować rozwój systemu“.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat optymalizacji projektów podczas współpracy, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.