Usługi w chmurze 3DEXPERIENCE od lipca z licencją SOLIDWORKS!

Usługi w chmurze 3DEXPERIENCE od lipca z licencją SOLIDWORKS!

Tegoroczna konferencja firmy Dassault Systèmes – 3DEXPERIENCE World przyniosła wiele zmiana. Wszystkie nowe licencje SOLIDWORKS CAD desktop, zakupione po 1.07.2023r. będą obejmować usługi w chmurze 3DEXPERIENCE w ramach aktywnej subskrypcji. Istniejący klienci z aktywną usługą subskrypcji również będą mieli możliwość dodania funkcji PLM w chmurze, dzięki wykorzystaniu takich ról jak: 3D Swymer, Collaborative Industry Innovator oraz Collaborative Designer for SOLIDWORKS.

Co to jest platforma 3DEXPERIENCE?

Chmurowa platforma 3DEXPERIENCE to rozwiązanie, które pozwoli kompleksowo zintegrować wszystkie aspekty Twojej firmy w jednym środowisku. Zapewnia dostęp do narzędzi umożliwiających projektowanie, zarządzanie danymi, produkcję, symulację, a także marketing.

Każdy użytkownik na platformie otrzymuje zestaw niezbędnych, unikalnych ról, co za tym idzie aplikacji, których funkcjonalności są ściśle spersonalizowane pod profil jego pracy. A mianowicie, do jej użytkowania wystarczy dowolna przeglądarka internetowa, co umożliwia pracę z każdego miejsca na ziemi. System jest w pełni skalowalny, automatycznie aktualizowany, a także zapewnia natychmiastowy dostęp poprzez brak wygórowanych wymagań od strony IT.

Licencja SOLIDWORKS od lipca z chmurą 3DEXPERIENCE!

Usługi w chmurze 3DEXPERIENCE zarządzane są w poprzez intuicyjny i prosty system. Administrator ma możliwość monitorowania i zarządzania użytkownikami oraz przypisanymi do nich rolami. Z pewnością, stanowią one podstawę elastycznego licencjonowania – opcja 3-miesięczna oraz roczna.

Poznaj trzy podstawowe i niezbędne role w usługach w chmurze 3DEXPERIENCE:

3DSwymer

COLLABORATIVE BUSINESS INNOVATOR CWSystems

Fundamentalną jej funkcją jest komunikacja, a także współpraca. Za jej pomocą użytkownik jest w stanie wymieniać się informacjami czy tworzyć fora dyskusyjne, co zwiększa jakość współpracy między pracownikami, a także podnosi innowacyjność firmy. Rola umożliwia dostęp 5 GB miejsca w chmurze na użytkownika.

Korzyści:

 • Tworzenie społeczności
 • Kompleksowa wymiana pomysłów oraz informacji
 • Przeglądanie plików CAD w przeglądarce
 • Szybkie tworzenie szkiców 3D
 • Przeglądanie wybranych stron www

Collaborative Industry Innovator

Zadaniem Collaborative Industry Innovator jest zapewnienie aplikacji umożliwiających zarządzanie danymi, cyklem życia produktów oraz przepływem informacji. Pozwala także na nawigowanie po strukturze produktu w przeglądarce internetowej, prostego przeglądania i porównywania plików 3D.

COLLABORATIVE INDUSTRY INNOVATOR CWSystems

Korzyści:

 • Tworzenie szablonów procesów
 • Narzędzia do zarządzania cyklem życia produktów
 • Porządkowanie i zarządzanie dostępem do danych  
 • Zarządzanie zmianami w projekcie
 • Tworzenie, przypisywanie oraz śledzenie zadań w projekcie

Usługi w chmurze 3DEXPERIENCE – Collaborative Designer for SOLIDWORKS

Rola ta pozwala łączyć oprogramowanie SOLIDWORKS CAD desktop wraz z platformą 3DEXPERIENCE. Umożliwia udostępnianie danych projektowych, jak również modeli CAD w całej firmie. Konstruktorzy z poziomu aplikacji SOLIDWORKS CAD mogą zapisywać dane na platformie, wyszukiwać komponenty, zarządzać zadaniami czy też uzyskiwać dostęp do funkcji zarządzania cyklem życia produktu.

Korzyści:

 • Szybki dostęp do danych w czasie rzeczywistym
 • Zarządzenie cyklem życia produktu
 • Wyszukiwanie komponentów
 • Integracja SOLIDWORKS CAD desktop z platformą 3DEXPERIENCE

Dostępne role 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS w usługach w chmurze 3DEXPERIENCE

Jego wdrożenie następuje w chmurze. 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS uruchamiany jest z poziomu przeglądarki. Pierwsze uruchomienie spowoduje automatyczną instalację SOLIDWORKS lokalnie na komputerze. Dlatego zawsze korzystasz z najnowszej wersji, a także aktualizacji Service Pack i nie musisz pamiętać, aby zrobić to ręcznie, tak jak w przypadku wersji desktop.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Standard Offer

Rola przeznaczona dla inżynierów, którzy nastawieni są na intuicyjne narzędzie do projektowania w 3D. Zawiera role: 3D Creator, 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Standard, 3DSwymer , a także Collaborative Industry Innovator.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS CWSystems - polaczenie w chmurze

Korzyści:

 • Tworzenie modeli 3D wraz z dokumentacją 2D
 • Moduł arkusza blach
 • Moduł konstrukcji spawanych
 • Moduł do tworzenia form
 • Weryfikacja zgodności z założeniami przed rozpoczęciem produkcji

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Professional Offer

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS CWSystems - wdrożenie w chmurze

Poszerza możliwości pakietu Standard przede wszystkim o bibliotekę elementów znormalizowanych. Zawiera role: 3D Creator, 3D Sculptor, 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Professional, 3DSwymer oraz Collaborative Industry Innovator.

Korzyści:

 • Analiza projektu pod kątem kosztów produkcji
 • Stosowanie inżynierii wstecznej z zeskanowanych modeli siatek
 • Tworzenie fotorealistycznych obrazów 

Usługi w chmurze 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium Offer

Opiera się na funkcjonalnościach pakietu Professional z możliwością poprowadzenia kabli elektrycznych oraz rur cienko, a także grubo ściennych. Zawiera role: 3D Creator, 3D Sculptor, 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Simulation Designer, 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium, 3DSwymer , a także Collaborative Industry Innovator.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS CWSystems

Korzyści:

 • Projektowanie instalacji złożonych z rur cienko i grubo ściennych z wykorzystaniem funkcji „drag and drop”
 • Tworzenie rysunków technicznych wraz z wykazem materiałów i długościami cięć
 • Funkcja spłaszczania powierzchni
 • Moduł motion do analizy kinematycznej

Co należy wiedzieć o obowiązkowych usługach w chmurze 3DEXPERIENCE?

 – Zakup nowych licencji na „starych” zasadach możliwy jest tylko do 30.06.2023r.

 – Użytkownicy licencji wieczystych SOLIDWORKS wraz z aktywną usługą subskrypcji będą mogli nadal aktualizować swoje licencje w taki sam sposób jak dotychczas.

 – Zakup nowych licencji od dnia 1.07.2023r. możliwy jest tylko z dwuletnią usługą subskrypcji wraz z pakietem PLM w chmurze.

 – Zakup licencji SOLIDWORKS desktop oraz 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, jako Saas, pozostaje na dotychczasowych zasadach.

Podsumowując, usługi w chmurze 3DEXPERIENCE pozwalają uzyskać dostęp do platformy, która umożliwia użytkownikom dostęp do różnych narzędzi i aplikacji związanych z projektowaniem, inżynierią i zarządzaniem cyklem życia produktu. Dodatkowo, oferują one szeroki zakres narzędzi, aplikacji i funkcji, które wspierają różne dziedziny. Mają one na celu zwiększenie efektywności projektowania, redukcję kosztów, poprawę jakości produktów, a także usprawnienie procesów biznesowych. Stąd odpowiednio dobrane rozwiązania i dostosowane narzędzia pomogą rozwinąć innowacje w Twojej firmie.

Drogi kliencie, chcesz dowiedzieć się więcej lub masz dodatkowe pytania? Zapraszam serdecznie do kontaktu!