O programie

Systemy zarządzające danymi produktu wykonują wiele zadań wspomagających współpracę, kontrolę, łączenie i komunikację w całej organizacji technicznej. Więcej korzyści z systemu zarządzania można uzyskać rozpoczynając pracę z inteligentną przechowalnią PDM od SolidWorks.

Biznes co dzień

Czy przechowujesz dane projektowe i produkcyjne na dysku sieciowym, aby mogły być wykorzystywane przez wszystkich współpracowników? Ponieważ masz doświadczenie związane z koniecznością kontroli dostępu przez administratora przy zapewnieniu reszcie zespołu łatwego wykorzystania, przyjąłeś scentralizowane podejście i umieściłeś gotowe projekty w sieci, np. w lokalizacji F:\Produkcyjne. To podejście jest podobne do przechowywania plików w zamkniętym segregatorze. Są one zupełnie bezpieczne, nie są rozproszone na wielu lokalnych dyskach sieciowych, a dział informatyczny może regularnie tworzyć kopie zapasowe na nośnikach zewnętrznych lub dyskach optycznych. Ponadto można zauważyć, że zamiast statycznego zalegania, wiele plików podlega aktualizacjom i są ponownie wykorzystywane w nowych projektach. Z myślą o tym opracowałeś standardowy obieg dokumentów, w którym użytkownicy mogą pobrać plik i pracować na nim, podczas gdy plik jest znajduje się w tymczasowym katalogu, takim jak F:\W Edycji. Administrator nadaje różne uprawnienia do każdego katalogu sieciowego, takie jak „tylko do odczytu”. Zatwierdza przetworzone pliki do wysłania i zapewnia, że powracają one do folderu F:\Produkcyjne.

Jednak taki system ręcznego pobierania i zwracania plików jest podatny na błędy; może zostać otwarta niepoprawna wersja, niektóre zmiany nie są śledzone lub współpracownik zmienia nazwę pliku – wszystkie te błędy powodują wydłużenie czasu i zmniejszenie precyzji wykonywania zadań. Aby zminimalizować liczbę błędów, należy zastosować system zarządzania danymi produktu (PDM – product data management). W celu rzeczywistej poprawy wydajności procesu zarządzania projektem powinieneś skorzystać z inteligentnej przechowalni SolidWorks®, która dostępna jest w systemie SolidWorks PDM.

Tak jak w „zamkniętym segregatorze” zawartym w folderze F:\Produkcyjne, przechowalnia również przechowuje pliki w centralnej lokalizacji ale podobnie jak model 3D CAD zapewnia bogactwo informacji wykraczających poza płaski rysunek na papierze. Inteligentna przechowalnia PDM zapewnia wiele funkcji zwiększających możliwości hierarchicznego przechowywania plików. W ten sposób inżynierowie i projektanci mogą skoncentrować się na projekcie, a nie na zadaniach administracyjnych.

Wydrane dla Ciebie korzyści

Skrócenie czasu przygotowania dokumentacji

Zastosowanie wszystkich narzędzi SOLIDWORKS PDM pozwala skrócić czas potrzebny na przygotowanie dokumentacji, wprowadzanie zmian projektowych, czy przeszukiwanie zasobów w celu znalezienia aktualnych informacji potrzebnych w różnych procesach zachodzących w firmie
Skrócenie czasu przygotowania dokumentacji

Bezpieczeństwo danych

Dane zgromadzone w SOLIDWORKS PDM są przechowywane na dedykowanym serwerze. Dostęp do danych realizowany jest poprzez indywidualne konta użytkowników, z których każdy może mieć indywidualny zestaw uprawnień
Bezpieczeństwo danych

Kontrola dostępu

Dostęp do danych zabezpieczony jest na kilu poziomach. Uprawnienia użytkowników można kontrolować na poziomie dostępu do katalogów, położenia pliku w obiegu dokumentacji, czy innych grupowych uprawnień. Użytkownicy bez uprawnień, nie mają możliwości wprowadzenia nieautoryzowanych zmian, a system dba o to aby dane dla użytkowników były dostępne w odpowiednim miejscu i czasie
Kontrola dostępu

Inteligentny obieg dokumentacji

Zastosowanie elektronicznych obiegów dokumentacji pozwala zbudować proces zatwierdzania dokumentacji do produkcji, jednocześnie kontrolując kto i kiedy może zobaczyć, edytować, czy wykonać inną operację na plikach. Obiegi dokumentów pozwalają na stworzenie procedur odnoszących się do dowolnego rodzaju plików, dając elastyczność pracy z dowolnymi plikami potrzebnymi w procesie projektowym, czy produkcyjnym
Inteligentny obieg dokumentacji

Pakiety

Funkcja SOLIDWORKS PDM Standard SOLIDWORKS PDM Professional
Klient Edytora CAD (CAD Editor) Tak Tak
Klient Pomocnika (Contributor) Tak Tak
Klient Podglądu (Viewer) Tak Tak
Klient Web Nie Tak
Dodatek SOLIDWORKS Tak Tak
Dodatek DraftSight Tak Tak
Integracja z SW Electrical Nie Tak
Integracja Nie Tak
Dodatek AutoCAD Nie Tak
Dodatek Inventor Nie Tak
Konektor Pro/E Nie Tak
Wsparcie plików SolidEdge Nie Tak
Dodatek Microsoft Office Nie Tak
Podgląd eDrawings Tak Tak
eDrawings Professional Nie Tak
Integracja zewnętrznego podglądu Nie Tak
Podgląd wielu dokumentów Nie Tak
Zintegrowane narzędzie wyszukiwania Tak Tak
Dedykowane narzędzie wyszukiwania Nie Tak
Wyszukiwanie zawartości (Indeksowanie) Nie Tak
Wyszukiwanie ulubionych Nie Tak
Wiele obiegów* Tak Tak
Stany obiegu** Tak Tak
Schematy rewizji (wersji plików)*** Tak Tak
Działania przejściowe**** Tak Tak
Zatwierdzanie jednoczesne Nie Tak
Powiadomienia - Odebrane PDM (Baza Danych) Tak Tak
Powiadomienia - Email (SMTP) Nie Tak
Automatyczne zadania***** Tak Tak
Automatyczny import/eksport danych Nie Tak
Kategorie pliku Nie Tak
Etykiety wersji Nie Tak
Szablony Nie Tak
Numery seryjne Nie Tak
Swobodna wersja Tak Tak
Replikacja zdalna Nie Tak
Tryb Offline Tak Tak
Generator Raportów Nie Tak
Nazwana lista materiałów Nie Tak
Dostosowanie menu i paska narzędzi Nie Tak
Interfejs programowania aplikacji (API) Nie Tak
Wsparcie dla niestandardowych dodatków Nie Tak
Makra wysyłki Nie Tak
Wsparcie dla MS SQL Express Tak Nie
Wsparcie dla MS SQL Standard Nie Tak
Logowanie przez Active Directory oraz LDAP Nie Tak

* Dla PDM Standard max. 1 obieg

** Dla PDM Standard max. 10 stanów

*** PDM Standard max. 2 schematy rewizji

**** W PDM Standard - ograniczone

***** Dla PDM Standard - ograniczone

Rodzaje licencji

Funkcja SOLIDWORKS PDM Viewer SOLIDWORKS PDM Contributor SOLIDWORKS PDM CAD Editor
Wyszukiwanie dokumentów Tak Tak Tak
Wtyczka do programów CAD (innych niż SOLIDWORKS)* Tak
Zintegrowany podgląd plików w oknie Windows Tak Tak Tak
Dodawanie i modyfikacja plików Tak Tak
Możliwość wyewidencjonowania / zaewidencjonowania plików Tak Tak
Korzystanie z obiegów dokumentów Tak Tak Tak
Narzędzie Administracji Tak Tak Tak
Bezpieczny dostęp Tak Tak Tak
*Tylko SOLIDWORKS PDM Professional

Funkcjonalności

Potężne narzędzia wyszukiwania
Wielką mocą SolidWorks PDM jest możliwość szybkiego i szczegółowego przeszukiwania zasobów w celu znalezienia potrzebnych informacji. Skraca to czas wymiany danych, oraz pozwala na szybkie i łatwe wykorzystanie już istniejących danych, czy modeli w nowych produktach i projektach.
Elastyczne obiegi dokumentacji
Obiegi dokumentacji pozwalają zorganizować wymianę informacji pomiędzy różnymi użytkownikami i zorganizować procesy zatwierdzania, przy pomocy których każdy z pracowników będzie miał dostęp do danych w odpowiednim czasie i miejscu.
Skalowalość
SOLIDWORKS PDM jest rozwiązaniem, które wraz z rozwojem firmy i wzrostem zapotrzebowania na nowe funkcjonalności, można rozwijać. Przygotowaliśmy oprogramowanie tak by spełniło twoje bieżące i przyszłe oczekiwania.
Łączenie danych i informacji
Informacje z PDM mogą być udostępnione dla innych programów czy systemów, które pracują w Twojej firmie. Wymiana danych może być dwukierunkowa, zrealizowana poprzez export, import danych, czy bezpośrednią integrację baz danych.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo danych jest dla nas najważniejsze, dlatego system zabezpieczony jest na wielu poziomach. Zaczynając od indywidualnych kont użytkowników, przez przydzielanie uprawnień w zależności od kompetencji, kończąc na kopiach zapasowych.
Replikacja
W celu zapewnienia szybkiej i dynamicznej wymiany informacji oraz dla płynności pracy w przypadku firm z wieloma oddziałami i lokalizacjami, wspieramy specjalne rozwiązania pozwalające na replikację danych pomiędzy różnymi placówkami.
Kompleksowość
Wszystko co potrzebujesz do wdrożenia SOLIDWORKS PDM dostajesz w jednym komplecie. Od strony oprogramowania (serwer licencji, licencje oprogramowania, bazy danych), instalacji, integracji, szkoleń, dostarczamy za jednym razem.
Szybki zwrot z inwestycji
Skala wykorzystania SOLIDWORKS PDM w różnych gałęziach przemysłu pozwala nam dostosować go szybko i kompleksowo do wielu zastosowań. Doświadczenie we wdrożeniach skraca czas procesu przygotowania. A intuicyjność interfejsu, pozwala użytkownikom szybko zapoznać się z funkcjonalnościami. To wszystko razem sprawia, że SOLIDWORKS PDM bardzo szybko zaczyna pracować na siebie i przynosić wymierne korzyści czasowe i finansowe.

Subskrypcja

NOWE WERSJE OPROGRAMOWANIA

Jako nasz subskrybent automatycznie otrzymasz najnowsze wersje oprogramowania SOLIDWORKS od razu po ich udostępnieniu.

Posiadając najnowszą wersję, dotrzymasz kroku klientom — i konkurencji — będąc cały czas na bieżąco.

LOKALNA POMOC TECHNICZNA

Będąc użytkownikiem usług subskrypcji, masz teraz dostęp do pomocy technicznej na żywo, zapewnianej przez CADWorks Systems, dystrybutora oprogramowania SOLIDWORKS. CADWorks Systems to certyfikowani SPECJALIŚCI, którzy pomogą Ci w każdej sprawie.

Niezależnie od tego, czy wolisz przeszukiwać nasze obszerne zasoby informacji czy otrzymywać bezpośrednie, indywidualne wsparcie online lub przez telefon, CADWorks Systems jest zawsze gotowy, aby objaśnić Ci funkcje produktu, przebieg instalacji oraz aktualizacje oprogramowania i odpowiedzieć na Twoje pytania. Co więcej, CADWorks Systems doskonale zna Twoją firmę i wie, czego ona potrzebuje, aby dobrze się rozwijać. Możesz więc liczyć na wsparcie dopasowane specjalnie do Twoich potrzeb. Poświęcaj mniej czasu na szukanie odpowiedzi, a więcej na pokonywanie wyzwań i przenoszenie swoich projektów na nowy, wyższy poziom.

AKTUALIZACJE OPROGRAMOWANIA

Nieustannie usprawniamy i aktualizujemy nasze oprogramowanie. Niezależnie od tego, czy jest to poprawka zwiększająca wydajność i niezawodność, udoskonalenie zasugerowane przez społeczność czy aktualizacja wprowadzająca nowe funkcje i dodająca obsługiwane formaty plików, oprogramowanie SOLIDWORKS stale się rozwija.

Od teraz będziesz mieć dostęp do wszystkich pojawiających się udoskonaleń. Co więcej, otrzymasz spersonalizowaną pomoc, dzięki której w pełni wykorzystasz wszystkie oferowane ulepszenia.

PORTAL DLA KLIENTÓW SOLIDWORKS CUSTOMER PORTAL

Od plików do pobrania po szkolenia w zakresie produktów, portal dla klientów SOLIDWORKS Customer Portal zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz do sprawnej obsługi oprogramowania SOLIDWORKS. Bez względu na to, czy chcesz zadać konkretne pytanie czy potrzebujesz ogólnego szkolenia, portal dla klientów daje łatwy dostęp do zbioru szczegółowych informacji i zasobów.

Wpływ na rozwój oprogramowania

Jesteś cenionym przez nas użytkownikiem SOLIDWORKS, a Twoja opinia wiele dla nas znaczy.

Korzystając z naszej usługi zgłaszania propozycji udoskonaleń, daj nam znać, co działa dobrze, a co wymaga poprawek. 90 procent nowych udoskonaleń jest wynikiem sugestii klientów; pomóż nam poprawić komfort obsługi naszego oprogramowania

MYSOLIDWORKS.COM

Potrzebujesz informacji, ale nie wiesz, jak sformułować pytanie? Żaden problem. Wszystkie materiały SOLIDWORKS są dostępne w jednym miejscu. Dniem i nocą. Na tablecie, telefonie lub komputerze. Bez względu na to, czego potrzebują — lub kiedy — nasi subskrybenci otrzymują dodatkowe funkcje oraz inne korzyści dostępne na stronie internetowej

MySolidWorks Training

Nasi subskrybenci mają dostęp do ponad 600 filmów szkoleniowych na żądanie. Znajdź odpowiedzi na konkretne pytania lub poszerz swoje horyzonty dzięki wiedzy niezliczonych użytkowników naszej społeczności. Dodatkowy plus: możesz działać według własnego planu, własnym tempem i na dowolnym urządzeniu!

Baza wiedzy

Mamy rozbudowaną bibliotekę danych technicznych, obejmującą różne rozwiązania, tematy pomocy, opisy najlepszych praktyk itd. Wszystkie informacje można z łatwością odnaleźć dzięki wydajnej wyszukiwarce. Od porad technicznych i webcastów po poradniki zarządzania oprogramowaniem i prezentacje techniczne — zasoby w naszej bibliotece zostały skrupulatnie zgromadzone przez certyfikowanych ekspertów SOLIDWORKS tak, aby zapewnić odpowiednie i aktualne materiały.

Fora dyskusyjne

Niezależnie od tego, w jakim celu używasz oprogramowania SOLIDWORKS, zawsze znajdą się ludzie, którzy zajmują się podobnymi rzeczami i chętnie z Tobą porozmawiają. Nawiąż z nimi kontakt, stań się częścią społeczności i uzyskaj cenną wiedzę od użytkowników, którzy dzielą Twoją wizję.

Promocje

Zadzwoń: 539 578 601
Udało się! Twoja wiadomość została wysłana do nas.
Błąd! Z jakiegoś powodu nie można wysłać wiadomości. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu:539 578 602.

Napisz do nas


Przycisk wyślij pojawi się po zaznaczeniu pola reCHAPTA

bądźmy w kontakcie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach działania systemu, jego funkcjonalnościach, ofercie, prezentacji, czy innych tematach związanych z naszymi rozwiązaniami, napisz do nas. Pytanie trafi do osoby, która jest u nas specjalistą w zakresie interesujących Cię rozwiązań, oddzwonimy lub odpiszemy niezwłocznie po zapoznaniu się z pytaniem.


Dowiedź się więcej

Wydajność Funkcja - Nowości PDM 2020 Czytaj...
Web2 Funkcja - Nowości PDM 2020 Czytaj...
Szybkie wyszukiwanie Funkcja - Nowości PDM 2020 Czytaj...
Przepływy pracy Funkcja - Nowości PDM 2020 Czytaj...
Usprawnij przepływ pracy dzięki Enhanced PDM Automation Funkcja - Nowości 2019 Rozszerzona funkcjonalność automatyzacji w SOLIDWORKS PDM 2019 może być wykorzystana nie tylko w projektowaniu, ale również w dalszych etapach, co ułatwia integrację wysiłków wielu zespołów. Czytaj...
Ulepszona obsługa konfiguracji, łatwość użycia i wydajność Funkcja - Nowości 2019 Udoskonalenia eDrawings obejmują dostęp do danych z technologią WebGL, konfigurację list przebojów BOM i aktualizacje prawego przycisku myszy. Czytaj...
Szybsze podejmowanie bardziej świadomych decyzji dzięki SOLIDWORKS Manage Funkcja - Nowości 2019 SOLIDWORKS Manage dostarcza dane ze wszystkich obszarów firmy i udostępnia konfigurowalne pulpity, które umożliwiają lepsze zarządzanie projektami, procesami i zestawieniami materiałowymi oraz szybsze podejmowanie trafniejszych decyzji. Czytaj...
Uzyskaj Jump Start w dokumentacji technicznej z Composer Funkcja - Nowości 2019 SOLIDWORKS Composer nie tylko pozwala na szybkie rozpoczęcie tworzenia dokumentacji technicznej, ale także pomaga zrobić to inteligentniej dzięki integracji SOLIDWORKS PDM. Czytaj...
Kontroluj i organizuj dane kontrolne dzięki integracji PDM Funkcja - Nowości 2019 Integracja SOLIDWORKS PDM z SOLIDWORKS Inspection stanowi potężne rozwiązanie do zarządzania dokumentacją jakości i kontroli, jednocześnie usprawniając przepływy pracy i zapewniając pełną identyfikowalność. Czytaj...
Narzędzie złącza PDM w SOLIDWORKS Electrical Funkcja - Nowości 2019 Projektanci elektryczni mogą wykorzystać SOLIDWORKS PDM Professional do zarządzania wszystkimi wymaganiami projektowymi za pomocą narzędzia PDM Connector w SOLIDWORKS Electrical. Czytaj...
Usprawnij projektowanie i produkcję blach Funkcja - Nowości 2019 Korzystając z SOLIDWORKS, można znacznie skrócić czas potrzebny na zaprojektowanie i wyprodukowanie części i złożeń z blachy, pomagając w dostarczeniu produktów na czas i zgodnie z budżetem. Czytaj...