SOLIDWORKS 2024 Preview już dostępny!

SOLIDWORKS 2024 Preview

Przyłącz się do naszego programu wprowadzającego i zyskaj dostęp do SOLIDWORKS 2024 Preview. Już dziś możesz praktycznie poznać najnowsze ulepszenia stworzone przez użytkowników, którzy pracowali nad nimi specjalnie po to, by pomóc Ci pracować efektywniej, szybciej i w grupie. Odkryj kluczowe informacje o najnowszej wersji!

Dla kogo jest wersja SOLIDWORKS 2024 Preview?

Przeznaczona jest dla użytkowników SOLIDWORKS z aktywną subskrypcją. Wcześniej dostęp ten był określany jako wersja BETA. Już teraz możesz bezpłatnie przetestować nadchodzącą, najnowszą wersję SOLIDWORKS 2024.

Jako posiadacz subskrypcji programu:

 • Masz pierwszeństwo w testowaniu nowych i ulepszonych funkcji w SOLIDWORKS 2024.

 • Otrzymujesz dostęp do globalnej społeczności SOLIDWORKS Preview oraz informacji na temat działań podejmowanych przez zespół R&D.

 • Masz możliwość dzielenia się swoją opinią na temat nowej wersji programu z zespołem SOLIDWORKS Preview oraz R&D.

 • Masz realny wpływ na stabilność programu.

Dołącz do nas już teraz i bądź jednym z pierwszych, którzy poznają SOLIDWORKS 2024 w praktyce! Jeśli nie posiadasz aktywnej subskrypcji – skontaktuj się z nami, a rozwiążemy ten problem.

Czy warto przystąpić do testów SOLIDWORKS 2024 Preview?

Uczestnictwo w programie SOLIDWORKS 2024 Preview umożliwia przygotowanie się do bezproblemowej aktualizacji i przeniesienia do kolejnej wersji produkcyjnej SOLIDWORKS dla konkretnego środowiska, danych czy procesów roboczych. Co więcej, już na etapie testów jako użytkownik programu możesz zapoznać się z nowymi ulepszeniami, które zostały wdrożone w najnowszej wersji.

To jest również doskonały moment, aby aktywnie uczestniczyć w zapewnieniu wydajności nowej wersji programu. Możesz zgłaszać wszelkie uwagi i propozycje zmian bezpośrednio do działu R&D. Dzięki temu mają one szansę zostać uwzględnione jeszcze przed premierą produkcyjnej wersji SOLIDWORKS, która jest zaplanowana na listopad.

Ulepszenia, które wpłyną na wydajność Twojej pracy

Zoptymalizuj pracę w SOLIDWORKS, wykorzystując nowe możliwości, takie jak:

 • Efektywne usuwanie modeli i dodawanie elementów poprzez asocjacyjne wstawianie złożeń do części. Możesz również uwzględnić jednostki miary, jako dostosowane właściwości w notatkach i tabelach.

 • Przyspieszenie upraszczania dużych złożeń, dzięki funkcji Defeature Silhouette, która teraz obsługuje reguły zdefiniowane przez użytkownika na podstawie niestandardowych właściwości, takich jak objętość czy nazwa pliku.

 • Nowe przepływy pracy modelowania, umożliwiające asocjacyjne wstawianie zespołu do części. Teraz zespół może stać się częścią, co umożliwia zastosowanie do niego wszystkich elementów części. Możesz także wyświetlić pojedynczą część na liście materiałów zamiast całego zespołu.

 • Stwórz niestandardowe właściwości, które automatycznie wyświetlają jednostki miary, takie jak długość, masa czy kąt, w notatkach i tabelach.

 • Przyspiesz umieszczanie otworów za pomocą Kreatora otworów, dzięki nowej opcji wyboru punktów końcowych geometrii, w których otwory są umieszczane automatycznie.

 • Twórz dwukierunkowe wzory liniowe jednym kliknięciem, korzystając z nowej opcji Symetryczny.

 • Mniej czasu poświęcaj na naprawianie brakujących odniesień dla liniowych i okrągłych szyków komponentów. Ponieważ SOLIDWORKS teraz automatycznie znajduje odpowiednie zastępcze odniesienia, jeśli są dostępne.

 • Otrzymuj lepszą wizualizację nadpisanych wymiarów na rysunku, wyświetlając je w innym wybranym kolorze.

Poznaj usprawnienia, które przyspieszą Twoją pracę

Zwiększ swoją efektywność pracy w SOLIDWORKS, dzięki inteligentnemu i natychmiastowemu tworzeniu wymiarów szkiców. A także ulepszonym wymiarowaniu współliniowym dla wymiarów łańcuchowych w rysunkach oraz łatwiejszemu dostępowi do nowych komponentów w Przyborniku.

 • Szkicuj szybciej i sprawniej, dzięki nowej opcji Podgląd wymiarów. Inteligentnie sugeruje ona wymiary na podstawie wybranych elementów, zmniejszając tym samym liczbę kliknięć myszą.

 • Przyspiesz proces rysowania detali poprzez zastosowanie wymiarowania współliniowego dla wymiarów łańcucha. A wszystko to zgodnie z normami ISO/ANSI, unikając tym samym zbyt wielu wymiarów i przestrzegając standardów wymiarowania.

 • Zaoszczędź czas na tworzeniu standardowych elementów złącznych, ponieważ Toolbox został wzbogacony o ponad 70 nowych typów i wariantów elementów złącznych ANSI w systemie calowym/metrycznym.

 • Szybciej wymiaruj okręgi i łuki między szkicami za pomocą nowego kontekstowego wysuwanego menu. Umożliwia ono definiowanie pomiaru odległości jako maksimum, minimum, środek lub niestandardowy.

 • Efektywniej twórz konstrukcje spawane w systemach struktur, dzięki wprowadzeniu nowych standardowych obróbek narożników, które są powszechnie stosowane w branży.

 • Modeluj trasy wiązek elektrycznych w 3D jako pojedyncze segmenty lub grupy dyskretnych przewodów. Zapewniając większą szczegółowość i elastyczność w tworzeniu projektów.

 • Doświadcz znacznej poprawy wydajności pracy z dużymi modelami, dzięki zmniejszonej pauzie po zwolnieniu myszy podczas obracania modeli oraz bardziej inteligentnej metody identyfikowania, kiedy konieczna jest przebudowa modelu. Te ulepszenia wpływają zwłaszcza na otwieranie plików i wprowadzanie drobnych zmian w projekcie.

Współpracuj, dzięki SOLIDWORKS 2024 Preview

SOLIDWORKS zapewnia lepszą kooperację zespołową! Oto ulepszenia, które zwiększą możliwości współpracowników z różnych dziedzin rozwoju produktu:

 • SOLIDWORKS PDM – Przez graficzne wyświetlanie stanu toku prac i innych danych PDM złożeń w SOLIDWORKS PDM, umożliwia łatwiejsze śledzenie postępu. Zwiększ ochronę danych i kontrolę, ukrywając informacje referencyjne dla nieuprawnionych użytkowników. Wykorzystaj szybsze czasy reakcji przy wykonywaniu operacji takich jak dodawanie plików, zmiana stanu i kopiowanie drzewa.

 • SOLIDWORKS Simulation – Wykrywaj problemy zbieżności kontaktowej za pomocą nowego wykresu sprawdzania konwergencji w SOLIDWORKS Simulation. Modeluj złącza łożyskowe dokładniej, dzięki nowym opcjom rozproszonego sprzężenia i sztywności przechyłu. A także zdefiniuj sztywność skrętną dla stabilizacji obrotu wału. Korzystaj z ulepszonych przepływów pracy do określania systemów gorących i zimnych kanałów oraz uruchamiania wielu przebiegów w SOLIDWORKS Plastics.

 • SOLIDWORKS Electrical – Popraw dokumentację, automatycznie umieszczając odnośniki komponentów na dwuwymiarowych rysunkach szaf elektrycznych, podobnie jak w SOLIDWORKS, oraz pokazując zakresy trzech lub więcej kolejnych znaków komponentów. Przyspiesz wydajność 3D, tworząc lub aktualizując tylko bieżącą trasę elektryczną zamiast wszystkich tras we wszystkich złożeniach.

 • SOLIDWORKS Visualize – Osiągnij bardziej realistyczne renderowanie i spójność wizualną z innymi aplikacjami. Przyjmując materiały do renderowania fizycznego (DSPBR) w SOLIDWORKS Visualize i SOLIDWORKS Visualize Connected.

 • SOLIDWORKS MBD – Ułatwiaj komunikację na etapach produkcji poprzez dodawanie tabeli otworów do obszaru modelu MBD. Eksportuj niestandardowe właściwości części i zespołu zdefiniowane przez użytkownika do formatu STEP 242 w celu dalszej komunikacji.

 • SOLIDWORKS Composer – Przeglądaj informacje o produkcji produktu (PMI) wyeksportowane do pliku SOLIDWORKS Composer (SMG) w trybie 3DPlay, co ułatwia weryfikację i analizę.

Jaki jest harmonogram testów SOLIDWORKS 2024 Preview?

W tym roku planowane jest jedno wydanie SOLIDWORKS 2024 Preview, a testy rozpoczęły się 10 lipca i będą trwać do połowy sierpnia. W związku z tym letni okres wakacyjny stanowi doskonałą okazję do wykorzystania wolnego czasu na przeprowadzenie testów SOLIDWORKS 2024 i zgłaszanie ewentualnych sugestii poprawek (SR).

Skąd pobrać pliki instalacyjne?

SOLIDWORKS 2024 oferuje program Preview, który umożliwia testowanie nowej wersji oprogramowania. Możesz go wcześniej zainstalować na komputerze lub testować bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Jest to szczególnie polecane dla osób, które nie chcą instalować kolejnej wersji SOLIDWORKS na swoim komputerze. Pliki instalacyjne BETA SOLIDWORKS 2024 są dostępne do pobrania TUTAJ.