Jak zmieni się subskrypcja SOLIDWORKS w lipcu 2023?

Jak zmieni się subskrypcja SOLIDWORKS w lipcu 2023

Subskrypcja SOLIDWORKS to optymalne uzupełnienie każdej licencji. Dzięki niej zapewnisz swojej Firmie dostęp do najnowszych rozwiązań czy narzędzi oferowanych przez producenta. W ostatnim czasie trwa proces przekształcenia w środowisku SOLIDWORKS. Sprawdź co się zmieni w usłudze utrzymania SOLIDWORKS po 30.06.2023!

Jak zmieni się subskrypcja SOLIDWORKS

Czym jest subskrypcja SOLIDWORKS?

Dzięki usłudze subskrypcji otrzymujesz natychmiastowy dostęp do wszystkich nowych wersji, a także aktualizacji oprogramowania SOLIDWORKS. A także, dodatkowych rozszerzeń oferowanych przez producenta oraz pomocy technicznej na żywo świadczonej przez zespół certyfikowanych specjalistów. Ma to na celu ułatwienie pracy z oprogramowaniem oraz wykorzystanie jak największej liczby dostępnych funkcji.

Kluczowe korzyści z posiadania subskrypcji SOLIDWORKS

Wsparcie techniczne

Aktywni subskrybenci mogą liczyć na pomoc naszego wyspecjalizowanego oraz certyfikowanego zespołu, mającego wieloletnie doświadczenie w pracy z oprogramowaniem SOLIDWORKS. Zapewniamy pomoc dostosowaną do potrzeb, świadczoną poprzez rozmowę telefoniczną, kontakt mailowy, konsultację on-line czy spotkanie.

wsparcie-techniczne

Aktualizacje oprogramowania po zmianach w subskrypcji SOLIDWORKS

aktualizacje-oprogramowania

Jako klient na aktualnej subskrypcji zawsze otrzymasz dostęp do najnowszej wersji oprogramowania. Oznacza to, że oprócz natychmiastowego dostępu do nowych funkcjonalności, możesz udostępniać i pracować z plikami od dostawców czy partnerów. Co więcej, aktualna subskrypcja pozwala oszczędzić czas oraz zwiększyć swoją produktywność, minimalizując problemy ze zgodnością.

Certyfikacja pracowników, dzięki subskrypcji SOLIDWORKS

Każda licencja wraz z aktywną subskrypcją umożliwia raz na pół roku bezpłatnie podejście do egzaminów CSWA (Certified SOLIDWORKS Associate) oraz CSWP (Certified SOLIDWORKS Professional). Zapewniają one zdobycie dokumentu potwierdzającego umiejętności projektowania w środowisku SOLIDWORKS. Jednostkowy koszt podejścia do egzaminu CSWA/CSWP to ponad 1 000,00 zł. W ramach usługi subskrypcji możesz zostać certyfikowanym specjalistą z zakresu projektowania CAD bez dodatkowych kosztów!

certyfikacja cwsystems

Dostęp do bezpłatnej certyfikacji możesz wykorzystać również w procesie rekrutacyjnym, sprawdzając poziom umiejętności kandydata na podstawie uzyskanego wyniku egzaminu.

Jak zmiany w subskrypcji SOLIDWORKS wpłyną na dostęp do MySolidWorks

platforma-mysolidworks

Platforma MySolidWorks oferuje komfortowy i nieograniczony dostęp do szerokiej gamy szkoleń edukacyjnych oraz materiałów certyfikacyjnych z zakresu oprogramowania SOLIDWORKS. Zdobądź ponad 30 godzin bezpłatnego szkolenia online, z których możesz korzystać o dowolnej porze, a następnie sprawdź swoją wiedzę poprzez testy.

Dostęp do SOLIDWORKS Visualize

Użytkownicy posiadający licencję w pakiecie Professional lub Premium z aktywną subskrypcją mają możliwość korzystania z oprogramowania SOLIDWORKS Visualize Standard. Jest to narzędzie do opracowywania na przykład fotorealistycznych wizualizacji projektów CAD.

solidworks-visualize

Dostęp do SOLIDWORKS CAM

solidworks-cam

Wraz z licencją SOLIDWORKS 2018 lub nowszą oraz aktywną usługą subskrypcji, otrzymujesz możliwość korzystania z dodatku SOLIDWORKS CAM Standard. Narzędzie to wspomaga proces wytwarzania modeli z wykorzystaniem 3-osiowej obróbki skrawaniem.

SOLIDWORKS PDM STANDARD

SOLIDWORKS PDM Standard to system to zarządzania obiegiem dokumentacji, który jest dostarczany bezpłatnie przy zakupie SOLIDWORKS Professional i SOLIDWORKS Premium. System skierowany jest głównie do małych grup projektowych pracujących w jednym miejscu, które chcą zautomatyzować swoją pracę i uporządkować dokumentację.

solidworks-pdm-cwsystems

Dostęp do wersji BETA i Early Visibility

solidworks-beta

Dzięki aktualnej subskrypcji jesteś na bieżąco informowany o ukazaniu się wczesnych wersji przyszłorocznego programu, a także pakietów Service Pack. Masz możliwość ich przetestowania i przekazania uwag producentowi. Dzięki czemu oficjalna wersja SOLIDWORKS będzie dostosowana do potrzeb użytkownika.

Renderowanie sieciowe

Korzystanie z PhotoView 360 podczas aktywnej subskrypcji przyspieszy proces renderowania. A także wizualizacji projektu poprzez funkcję tzw. renderowania sieciowego, które umożliwia rozdzielenie pracy na stacje robocze znajdujące się w sieci lokalnej.

renderowanie-sieciowe

Biblioteka wyglądów MODO

Oprócz domyślnej bazy wyglądów udostępniona zostaje biblioteka materiałów MODO dla PhotoView 360, które można pobrać na swój komputer. Znajdziesz tam wyglądy i tekstury, gotowe do zaimportowania środowiska pomagające wykonać bardziej realistyczne renderingi.

Subskrypcja SOLIDWORKS – co się zmieni?

Wiesz już, że posiadanie subskrypcji to szereg korzyści. Musisz wiedzieć, że kupując licencje SOLIDWORKS po 1 lipca 2023, będziesz zobligowany do korzystania z co najmniej dwuletniego okresu usługi utrzymania. Jednak wierzę, że to tylko przyspieszy rozwój Twojej firmy i pozwoli rozwinąć skrzydła.

Zgodnie z zapowiedzią producenta zmienią się także zasady zakupu licencji wieczystych oprogramowania SOLIDWORKS, więcej o nadchodzących zmianach przeczytasz w tym artykule. W związku z tym zmienią się również zasady aktualizacji posiadanych licencji.

licencjonowanie-3dexperience

Jak zmieni się subskrypcja SOLIDWORKS? Użytkownicy posiadający licencje wieczyste SOLIDWORKS bez aktualnej subskrypcji na dzień 1 lipca 2023 r. nadal będą mogli korzystać ze swoich licencji, nie będzie jednak możliwe późniejsze uaktualnianie tych licencji, ani odnowienie subskrypcji na dotychczasowych zasadach. Od 1 lipca 2023 r. w przypadku chęci aktualizacji oprogramowania, do którego nie posiadasz subskrypcji, oprócz opłaty za okres, na którym nie byłeś na subskrypcji, będziesz zobligowany do zakupu pakietu aktualizacji i wsparcia technicznego na co najmniej 2 lata do przodu, wraz z dostępem do PLM w chmurze, więcej o nowych narzędziach przeczytasz tutaj.

Użytkownicy, którzy będą posiadali aktualną subskrypcję po 30.06.2023 r. w przypadku chęci przedłużenia usługi na kolejny okres, będą mogli ją przedłużyć na dotychczasowych zasadach bez konieczności zakupu dodatkowych narzędzi chmurowych.

Aktualizacje oprogramowania po zmianach w subskrypcji SOLIDWORKS

Na dzień 1 lipca 2023 r. nadchodzące zmiany odczują tylko klienci bez aktualnej usługi subskrypcji, którzy zechcą zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji,. Dla pozostałych użytkowników, którzy będą w posiadaniu aktualnej subskrypcji nic się nie zmieni. Nadal będzie możliwość aktualizowania posiadanego oprogramowania do najnowszych wersji oraz odnawianie usługi na kolejne lata na obecnych warunkach.

zmiany w SOLIDWORKS

Podsumowanie

Na koniec zachęcam do zapoznania się z aktualną ofertą promocyjną, obowiązującą do 30.06.2023 r., na aktualizację starych licencji, którą przygotowaliśmy w celu zniwelowania skutków nadchodzących zmian. Wprowadzone modyfikację mają realny wpływ na to jak zmieni się subskrypcja SOLIDWORKS. Dlatego, jeśli zależy Ci na zapewnieniu sobie bezproblemowej pracy na kolejne lata to skontaktuj się z nami, aby wspólnie dobrać optymalne rozwiązanie dla Twojej firmy.