Zostać czy przejść do chmury? Poznaj Electrical Schematic Designer!

Electrical Schematic Designer
Electrical Schematic Designer

Dassault Systemes nie wspiera podejścia uniwersalnego, dlatego oferuje różnorodne rozwiązania. W tym oparte o różne technologie tj. przeznaczone do użytku na komputery stacjonarne czy też chmurowe. Wszystko to po to, aby spełnić wszystkie potrzeby projektowe i inżynieryjne naszych klientów. Omówmy różnicę narzędzi elektrycznych – SOLIDWORKS Electrical Schematic oraz Electrical Schematic Designer, abyś mógł zdecydować, która opcja jest dla Ciebie optymalna.

Oczywiście za obydwoma rozwiązaniami stoi szereg zalet. Stacjonarny SOLIDWORKS Electrical Schematic zbliża się w tym roku do 10-lecia. A Electrical Schematic Designer jest dosyć świeżym narzędziem, instalowanym lokalnie i zintegrowanym z platformą chmurową 3DEXPERIENCE.

Założę się, że lepiej znasz SOLIDWORKS Electrical Schematic, dlatego skoncentruję się na przedstawieniu możliwości Electrical Schematic Designer. Tj. chmurowego potencjału, który wspiera wydajność zespołu podczas tworzenia projektów elektrycznych.

Do czego służy Electrical Schematic Designer?

Rola SOLIDWORKS Electrical Schematic to połączenie chmurowej wersji SOLIDWORKS Electrical Schematic Professional. Zawiera ona funkcje do zarządzania danymi oraz współpracy na platformie 3DEXPERIENCE w jednym i spójnym interfejsie. Umożliwia tworzenie schematów elektrycznych, rysunków paneli sterowania, raportów, a także innej dokumentacji projektów elektrycznych. Jednocześnie oferuje również bezpieczne przechowywanie oraz udostępnianie danych na platformie dla całego zespołu.

Jego integracja z chmurą pozwala na szybsze uruchomienie niż wersja przeznaczona na komputery stacjonarne. Proces instalacji również jest szybszy, a co ważne nie musisz instalować osobnych baz danych SQL, zarządzać serwerami ani planować aktualizacji oprogramowania, ponieważ są one dostarczane automatycznie przez cały rok. Dostępne są również materiały online ułatwiające użytkownikom szybkie rozpoczęcie pracy.

Jakie korzyści Electrical Schematic Designer się wyróżniają?

Społeczność użytkowników 3DSwym

Umożliwia w prosty sposób wyszukiwać i udostępniać treści, zadawać pytania i łączyć się z współpracownikami.  

Angażuje zespół, jak i innych użytkowników SOLIDWORKS. To także świetne źródło informacji o nadchodzących wydarzeniach czy nowościach. Możesz tam publikować obrazy, filmy, modele 3D, ankiety pytania bądź inne. Dzięki funkcji wyszukiwania szybko znajdziesz pożądaną zawartość lub tą podobną do niej.

Nowe materiały szkoleniowe również są dodawane do 3DSwym, a pomoc możesz znaleźć od członków społeczności, jak i pracowników SOLIDWORKS. Jest to miejsce, w którym możesz zadawać pytania i odpowiadać na te dotyczące rozwiązań Dassault Systèmes. Sprzyja to wymianie wiedzy, a także dzieleniu się odkrytymi funkcjonalnościami.

Platforma 3DEXPERIENCE - aplikacja 3DSwym
Platforma 3DEXPERIENCE – aplikacja 3DSwym

Wbudowane zarządzanie cyklem życia

Pozwala na łatwe przechowywanie i wyszukiwanie treści w bezpiecznej lokalizacji.

Dzięki integracji z chmurą Electrical Schematic Designer możesz uzyskać dostęp do swoich danych z dowolnego miejsca czy urządzenia. Są one dostępne dla członków Twojego zespołu, niezależnie czy znajdują się oni w biurze czy poza nim.

Wbudowane zarządzanie cyklem życia Electrical Schematic Designer
Wbudowane zarządzanie cyklem życia

Możesz zarządzać cyklem życia dowolnych treści, w tym projektów elektrycznych, plików projektowych 3D, modeli symulacyjnych i dokumentacji w różnych dyscyplinach i aplikacjach CAD. Administrowanie danymi jest usprawnione, dzięki wbudowanej kontroli wersji i odniesień. Projekty można blokować podczas wprowadzania zmian przez innego użytkownika, a także zobaczyć, kiedy były używane i przez kogo. Dzięki możliwości wyszukiwania łatwo jest znaleźć dane i powiązane zasoby projektowe.

Współpraca

Platforma oferuje szybkie udostępnianie, a następne omawianie projektów, a także uzyskiwanie dostępu do dodatkowych ról.

Możesz udostępniać, komentować, analizować i współpracować w czasie rzeczywistym z innymi użytkownikami platformy 3DEXPERIENCE. Wszystko to po to, aby szybciej wprowadzać swój produkt na rynek.

Jeśli potrzebujesz dodać więcej użytkowników do projektu, procedura jest bardzo prosta, jeśli zapewnisz sobie dodatkowe licencje. Dodajesz ich za pomocą kilku kliknięć w zakładce Administracja.

Pracuj bezproblemowo z istniejącymi danymi, takimi jak projekty z SOLIDWORKS, 3D Creator czy inne role 3DEXPERIENCE Works. Zapoznaj się z ofertą SOLIDWORKS Cloud, aby uzyskać dostęp do potężnych ról opartych na rozwiązaniach chmurowych.

Generuj raporty dla zespołu produkcyjnego
Generuj raporty dla zespołu produkcyjnego

Funkcje Electrical Schematic Designer

Korzyści platformy 3DEXPERIENCE to jedno, a możliwości Electrical Schematic Designer są specjalnie stworzone, aby spełniać potrzeby w zakresie projektowania instalacji elektrycznych.

  • Rysunki paneli sterowania 2D (szafki) – generuj reprezentacje 2D panelu ze schematu elektrycznego z dwuwymiarowymi konturami komponentów elektrycznych
  • Tworzenie schematów elektrotechnicznych – twórz kompletną dokumentację złożonych systemów elektrycznych maszyn i urządzeń przemysłowych przy użyciu jedno- i wieloliniowych reprezentacji schematów
  • Sporządzaj raporty – przygotowuj raporty automatycznie na podstawie zapytań do bazy danych projektu w czasie rzeczywistym i twórz niestandardowe raporty za pomocą zintegrowanych narzędzi
  • Biblioteka komponentów elektrycznych i symboli — uzyskaj dostęp do obszernej biblioteki standardowych symboli schematów przemysłowych, w połączeniu z bazą danych części producentów, aby zapewnić łatwo dostosowywalną i adaptowalną bazę wyposażoną w łatwe w użyciu narzędzia do importowania
  • Kontrole reguł projektowych (DRC) — DRC skanują projekt pod kątem określonych błędów, a następnie dostarczają raport na temat tego, jakie one są i gdzie pojawiają się w projekcie pod kątem różnych potencjalnych problemów
  • Ponowne wykorzystanie projektu — wykorzystuj wtórnie elementy projektu obwodu, takie jak makra obwodów, wraz z zawartością niebędącą projektantem schematów elektrycznych, za pomocą łatwych w użyciu kreatorów importu
  • Wykorzystanie danych SOLIDWORKS Electrical Schematic — otwórz, edytuj i kontynuuj rozwój istniejącego projektu SOLIDWORKS Electrical, pierwotnie utworzonego na komputerze, a następnie zapisz na platformie 3DEXPERIENCE

Podsumowując, jeśli desktopowy SOLIDWORKS Electrical Schematic zaspokaja Twoje potrzeby i jesteś zadowolony z jego wykorzystania, zostań przy nim. Jednak jeśli jesteś nastawiony na rozwój i zwiększenie produktywności swojego zespołu poprzez pracę w chmurze przejdź na Electrical Schematic Designer.