Co nowego w 3DEXPERIENCE DraftSight 2023?

3DEXPERIENCE DraftSight 2023 pozwala na udostępnianie ​​rysunków i informacji projektowych dla całego zespołu w dowolnym miejscu i czasie w chmurze. Przekształca projektowanie 2D CAD oraz zarządzanie dokumentami z pojedynczych działań w przejrzystą współpracę, co przedkłada się na efektywność. A nowa wersja przynosi jeszcze więcej możliwości.

Od Kreatora wyodrębniania danych po nową zakładkę Wstążka kontekstowa, Wybieranie cykliczne i nie tylko — oto trzy elementy, które pomogą Ci zwiększyć produktywność.

Data Extraction Wizard – ogranicz ręczne procesy

Oszczędzaj czas, ograniczając ręczne liczenie oraz wprowadzanie danych do tabeli poprzez wyodrębnianie wybranych elementów i bloków z rysunku. 3DEXPERIENCE DraftSight 2023 pozwala zagłębić się w pliki rysunków w celu zebrania krytycznych informacji. Korzystając z Kreatora wyodrębniania danych, możesz łatwo utworzyć tabelę mebli lub sprzętu, określając bloki do zliczenia.

Być może Twój rysunek zawiera dane, które pomogą Ci wypełnić tabelkę rysunkową, a może chcesz utworzyć własną niestandardową tabelę indeksu rysunków? Jeśli tak, Ekstrakcja danych jest dla Ciebie! Ponadto możesz łatwo udostępniać informacje, zapisując wyodrębnione dane w formacie Microsoft® Excel lub CSV, a także przyspieszać przyszłe tworzenie rysunków, dzięki ponownemu wykorzystaniu tabel danych.

Nowe polecenie EXTRACTDATA można znaleźć w panelu Tabele na karcie Adnotacja w menu wstążki lub, jeśli wolisz, możesz wpisać go w oknie poleceń.

3DEXPERIENCE DraftSight 2023

Kontekstowa karta wstążki – oszczędzaj czas podczas edytowania rysunków.

Projektuj szybciej, dzięki wstążkom kontekstowym, edytując rysunki za pomocą często używanych poleceń zgrupowanych na jednej karcie wstążki. Dostęp do poleceń potrzebnych w bieżącym przepływie pracy ułatwiono w 3DEXPERIENCE DraftSight 2023. Żadne okno dialogowe nie zaśmieca Edytora, ponieważ na wstążce wyświetla się nowa, aktywna karta, która jest odpowiednia dla bieżącego zadania.

Na przykład, jeśli wybierzesz plik odniesienia, karta Odniesienia z odpowiednimi narzędziami zostanie automatycznie dodana i ustawiona jako aktualna. Kliknięcie wymiaru powoduje dodanie odpowiedniej zakładki wstążki wymiaru. Aby Twój przepływ pracy był jeszcze bardziej wydajny, wiele narzędzi zaktualizuje edytowaną przez Ciebie jednostkę w czasie rzeczywistym.

3DEXPERIENCE DraftSight 2023

Karty kontekstowe automatycznie się usuwają ze wstążki po ukończeniu zadania. Możesz też zamknąć ją i wyjść z polecenia w dowolnym momencie za pomocą panelu Zamknij po prawej stronie każdej karty kontekstowej.

Monitor adnotacji – przyspiesz sprawdzanie adnotacji w 3DEXPERIENCE DraftSight 2023

Narzędzie Wymiarowanie asocjacyjne to odpowiedni sposób na zapewnienie aktualizacji wymiarów za każdym razem, gdy zmienia się geometria. Czasami jednak te asocjacyjne wymiary zostają oddzielone od swoich bytów. Dzięki nowej funkcji Monitora adnotacji możesz łatwo zająć się adnotacjami, które zostały odłączone.

Sprawdzanie adnotacji jest szybsze niż kiedykolwiek, dzięki możliwości szybkiego ich identyfikowania. Ponieważ nie mają asocjatywności lub odłączono je, a także łatwej naprawy ich za pomocą Monitora adnotacji.

Włączenie nowej funkcji Monitora adnotacji jest proste. Znajdziesz nową ikonę na pasku stanu. Gdy jest włączona, ikona nie tylko zmieni kolor na jasnoniebieski. Ale też zaczniesz widzieć ikony ostrzegawcze w wymiarach, których dotyczy problem.

3DEXPERIENCE DraftSight 2023

Wybieranie cykliczne – oszczędzaj czas na nakładających się elementach

Czy kiedykolwiek miałeś problem z wyborem właściwej jednostki, gdy wiele przedmiotów znajduje się jeden na drugim lub bardzo blisko siebie? Nowa funkcja Wybór cykliczny zapewnia Ci ochronę. Teraz, gdy klikniesz, aby wybrać, wyświetli się małe okno. Zawiera ono każdy typ elementu w Pickbox wraz z kolorem każdego z nich.

Wybór cyklu obecny jest jako nowy przełącznik na pasku stanu. Znajduje się pomiędzy QInput, a Dynamic CCS. Gdy ikona jest jasnoniebieska, funkcja jest włączona. Możesz go również włączać i wyłączać za pomocą skrótu klawiaturowego CTRL-W.

3DEXPERIENCE DraftSight 2023

To tylko przedsmak tego, co zostało wprowadzone w 3DEXPERIENCE DraftSight 2023. Aby zobaczyć pełną listę 10 najważniejszych ulepszeń wprowadzonych w tym roku lub poprosić o wersję demonstracyjną: