SOLIDWORKS MBD

SOLIDWORKS MBD

Przekazuj informacje dotyczące produktu i wytwarzania (PMI) w SOLIDWORKS 3D skierowane do produkcji bez tworzenia czasochłonnych rysunków 2D.

SOLIDWORKS MBD (Model Based Definition) to zintegrowane rozwiązanie dla CAD 3D umożliwiające precyzyjne pasowanie czy ustalanie tolerancji na modelu 3D.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

O programie

solidworks-mbd-cwsystems

Im większa popularność projektowania 3D, tym widoczniejsze są ograniczenia rysunków 2D. Często niezgodne z modelem 3D, ale też kosztowne i czasochłonne. Rozwiązaniem jest oprogramowanie SOLIDWORKS MBD, który umożliwia zdefiniowanie, organizowanie, a także publikację informacji 3D PMI.

solidworks-mbd-cwsystems

Narzędzie MBD zapewnia kierowanie procesem produkcyjnym w 3D, co powoduje uproszczenie produkcji, redukcję czasu cyklu, przy tym zapewniając zgodność ze standardami branżowymi i mniejszą ilość błędów. Możliwe jest umieszczenie na modelu 3D danych tj. wymiary, wykończenia powierzchni, tolerancje geometryczne, listy materiałów, objaśnienia otworów, tabele, notatki oraz metawłaściwości w informacjach 3D PMI w środowisku SOLIDWORKS 3D. Rysunki 2D są zbędne, ponieważ dane te są zintegrowane w modelu 3D.

solidworks-mbd-cwsystems

Kiedy informacje 3D PMI są zdefiniowane, można przejść do ich prezentacji oraz wyświetlania w zależności od ustawienia modelu, aby zachować przejrzystość. MBD oferuje także zapis do formatów plików tj. eDrawings, STEP 242 i 3D PDF, gdzie możliwe jest korzystanie z gotowych szablonów oraz skonfigurowanie ich pod własne potrzeby.

Korzyści

Poznaj usprawnienia definiowania i organizacji danych o modelu 3D, które wspierają  ich szybszą produkcję.

WYŚLIJ ZAPYTANIE
licencjonowanie-solidworks-pcb-cwsystems

Licencjonowanie

MBD to część SOLIDWORKS, dlatego użytkownik może korzystać z licencji pływających lub dołączyć go puli licencji sieciowych.

integracja-solidworks-cwsystems

Integracja z CAD 3D

Jakiekolwiek zmiany wprowadzane w modelu 3D są na bieżąco aktualizowane również w Visualize z zachowaniem wszystkich ustawień.

mbd-solidworks-cwsystems

cMBD

cModel Basen Definition pozwala na tworzenie dokumentacji w postaci pliko 3D PDF wraz z dodatkowymi danymi tj. adnotacje użytkownika czy lista materiałów.

3d-model-solidworks-mbd-cwsystems

Informacje o modelu 3D

Możliwość dodania do modelu 3D takich danych jak: wymiary, wykończenia powierzchni, listy materiałów, objaśnienia otworów, tabele czy notatki.

Funkcjonalności

Interfejs

Broszury SOLIDWORKS MBD

Z roku na rok SOLIDWORKS udostępnia coraz to nowe, ulepszone funkcje. Pośród nich znajdują się takie, które zaspokajają potrzeby użytkowników programu. Dowiedz się jakie jeszcze możliwości oferuje oprogramowanie.

broszury-solidworks-mbd-cwsystems

Licencjonowanie

Korzystanie z rozwiązań SOLIDWORKS oferowane jest w dwóch wariantach tj. jako licencje stanowiskowe Stan-Alone lub licencje sieciowe oparte na mechanizmie FlexLM. Zdecyduj, która lepiej odpowiada potrzebom Twojej firmy.

Subskrypcja

Aktualna licencja umożliwia posługiwanie się oprogramowaniem SOLIDWORKS w sposób legalny oraz nieograniczony, czyli w zakresie dostępnych funkcji w momencie zakupu. Poprzez subskrypcję, oprócz aktualnego środowiska pracy, otrzymasz:

Polecane szkolenia

solidworks_mbd

SOLIDWORKS MBD

Umożliwia zaznajomić się i wykorzystać w procesie przygotowania trójwymiarowej dokumentacji technicznej dodatku MBD.

POZNAJ OFERTĘ
solidworks_inspection

SOLIDWORKS Inspection

Poszerza znajomość z podstaw pracy w Inspection tj. przygotowanie projektu kontroli części czy tworzeniu formularzy kart kontrolnych.

POZNAJ OFERTĘ
toczenie

Toczenie

Pozwala zapoznać się z funkcjonalnością programu w obszarze obróbki tokarskiej 2- oraz 4-osiowej.

POZNAJ OFERTĘ

Dowiedz się więcej o szkoleniach CADWORKS Systems

SZKOLENIA
WSZYSTKIE
czat
×

Cześć!

Chcesz porozmawiać z naszym specjalistą?
KLIKNIJ
czat

Zostaw do siebie kontakt, zadzwonimy tak szybko jak to możliwe.