O programie

SOLIDWORKS MBD to zintegrowane rozwiązanie do tworzenia rysunków dla SOLIDWORKS. Pomaga firmom definiować, organizować i publikować informacje o produkcji produktów 3D, w tym dane modeli 3D w standardowych formatach plików, takich jak 3D PDF i eDrawings.

W przeciwieństwie do tradycyjnych rysunków 2D, MBD kieruje procesem produkcyjnym bezpośrednio w 3D, co pomaga usprawnić produkcję, skrócić czas cyklu, zmniejszyć błędy i wspierać standardy branżowe, takie jak Military-Standard-31000A, ASME Y14.41, ISO 16792 i DIN ISO 16792 .

SOLIDWORKS® Model-Based Definition (MBD) umożliwia definiowanie i organizowanie wymiarów 3D, tolerancji, punktów odniesienia, notatek, zestawień materiałowych (BOM) i innych adnotacji; dostosuj szablony publikacji do produkcji, takie jak specyfikacje części lub złożeń, zapytanie ofertowe (RFQ) i raporty z inspekcji przychodzących. Możesz także publikować w powszechnie akceptowanych formatach, takich jak eDrawings®, STEP 242 i 3D PDF w celu uzyskania wyraźnej komunikacji 3D.

Dla łatwiejszej adaptacji praktyk opartych na modelach w każdej siedzibie SOLIDWORKS Standard uwzględniono kilka wygodnych funkcji . Za pomocą SOLIDWORKS Standard można opisywać część lub złożenie 3D, organizować definicje 3D z widokami adnotacji i komunikować się w eDrawings wszystko bezpośrednio w 3D.

Kluczowe cechy SOLIDWORKS MBD

CADworks Systems

Zdefiniuj PMI bezpośrednio w 3D

Zdefiniuj PMI bezpośrednio w 3D i unikaj kosztownego, czasochłonnego i ryzykownego objazdu rysunku 2D. 3D PMI pomaga również przyspieszyć komunikację, skrócić czas cytowania i zmniejszyć błędy dzięki zapytaniu o dane 3D, interaktywności i bogatym właściwościom Meta.


Czysta i zorganizowana prezentacja 3D

Oprócz definicji 3D PMI, SOLIDWORKS MBD pomaga uporządkować bogate dane w czyste i uporządkowane prezentacje 3D z różnymi widokami i ustawieniami wyświetlania. Może nawet inteligentnie wyświetlać i ukrywać adnotacje 3D podczas obracania modelu, aby zapewnić dodatkową przejrzystość, z poszanowaniem wszystkich adnotacji o krytycznym znaczeniu dla funkcji.

CADworks Systems

CADworks Systems

Dostosuj szablony wyjściowe 3D

Obsługuj wiele materiałów i działów, dostosowując szablony wyjściowe 3D. Możesz zbudować układ, wstawić logo firmy lub grupy, umieścić port widoku 3D i miniatury, edytować opisy tekstowe, osadzić łącza właściwości Meta i dodać tabele.


Łatwa dystrybucja wyników 3D

SOLIDWORKS MBD publikuje powszechnie akceptowane formaty plików, takie jak eDrawings i 3D PDF, zgodnie ze wstępnie zdefiniowanymi lub dostosowanymi szablonami.

CADworks Systems

CADworks Systems

Przestrzegaj standardów branżowych

MBD pomaga spełnić główne standardy przemysłowe, takie jak ASME Y14.41, Military-Standard-31000A, ISO 16792 i tak dalej. Ta zgodność daje przewagę konkurencyjną, aby wygrać więcej kontraktów i realizować projekty zgodnie z surowymi wymaganiami, na czas i zgodnie z budżetem.


Udostępniaj i archiwizuj inteligentne i intuicyjne dane 3D

Udostępniaj i archiwizuj intuicyjne dane 3D, PMI, widoki i właściwości Meta, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na ponowne modelowanie oparte na tradycyjnych rysunkach 2D. MBD bezproblemowo integruje się z SOLIDWORKS 2D Drawings. PMI i Widoki utworzone w 3D są łatwo dostępne do ponownego wykorzystania w 2D, co pozwala zaoszczędzić czas i dobrze wpasować się w istniejące procesy.

CADworks Systems