Usprawnienia SOLIDWORKS PDM 2024

Usprawnienia SOLIDWORKS PDM 2024

Rozeszła się wieść, że SOLIDWORKS 2024 jest już dostępny. Technicznie rzecz biorąc, premiera odbędzie się w listopadzie, ale już teraz możemy ujawnić, co nowego czeka na użytkowników. Przedstawiamy usprawnienia SOLIDWORKS PDM 2024, abyś mógł od razu korzystać z tych funkcji, nad którymi pracowano przez ten rok.

Wiemy, że zarządzanie danymi produktu (PDM) nie jest tematem, który wzbudza największe emocje, ale jest to niezbędny element, który może znacząco przyczynić się do efektywności pracy. Po co zbierać dane, jeśli nie możesz ich łatwo odnaleźć, a Twój zespół nie ma centralnego miejsca do przechowywania i dostępu do nich? Gdy już będziesz gotowy, aby nam zaufać w kwestii serwerów, bezpieczeństwa i wydobycia maksimum z Twoich danych, zachęcamy do rozważenia umieszczenia swoich danych na platformie 3DEXPERIENCE. To pozwoli wykorzystać możliwości zarządzania danymi w chmurze i usprawnić współpracę.

Nie ważne jednak, w jakiej formie zarządzania danymi się zdecydujesz, wróćmy teraz do SOLIDWORKS PDM 2024 i przyjrzyjmy się pięciu jego najważniejszym ulepszeniom.

Poprawiona prezentacja wizualna

Szybsze zrozumienie Twoich danych.

Zyskaj lepszy wgląd w swoje dane dzięki ulepszonemu interfejsowi graficznemu. Teraz możesz łatwo przeglądać stan postępu prac oraz inne informacje związane z Twoimi złożeniami SOLIDWORKS PDM, korzystając z nowych możliwości wizualizacji. Dodatkowo, dzięki specjalnym ikonom, identyfikacja komponentów w liście elementów konstrukcyjnych w konstrukcjach spawanych staje się jeszcze prostsza. Dodatkowe, bardziej szczegółowe informacje dostępne są w oknie dialogowym Postępu kopiowania drzewa.

Uzyskaj lepszy wgląd w swoje dane, dzięki dostępowi do zmiennych SOLIDWORKS PDM w narzędziu Wizualizacji złożenia SOLIDWORKS.

Wzmocniona ochrona i monitorowanie danych

Udoskonalona ochrona Twoich informacji dzięki nowym możliwościom śledzenia zmian.

Popraw ochronę i śledzenie Twoich danych poprzez ukrywanie informacji referencyjnych przed użytkownikami, którzy nie posiadają dostępu do pliku, do którego się odwołują. Ponadto, teraz użytkownicy mogą dokładniej monitorować historię plików, rejestrując i cofając zmiany, co pozwala na jeszcze lepsze zabezpieczenie Twoich danych.

W Eksploratorze plików SOLIDWORKS PDM i w przeglądarce Web2 nieautoryzowani użytkownicy nie mogą przeglądać informacji o plikach na kartach Zawiera i Gdzie używane.

Prostszy dostęp do danych systemowych

Szybkie uzyskiwanie informacji o wersjach plików i ustawieniach systemowych.

Z łatwością odszukasz istotne informacje dotyczące plików przechowywanych lokalnie, korzystając z zakładki Wersja Eksploratora Windows®. Znajdziesz tu informacje o ostatnich przepływach pracy, stanach historycznych i liczbie dni, co pozwoli Ci na lepsze zrozumienie historii plików. Dodatkowo, dostęp do ustawień systemowych w SOLIDWORKS jest teraz jeszcze prostszy, dzięki Okienku zadań, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje o systemie.

Zmienne systemowe są bardziej dostępne i łatwiej dostępne.

Zwiększona efektywność

Zadania wykonasz teraz dużo szybciej!

Wykonuj podstawowe operacje, takie jak dodawanie plików, rejestrowanie zmian stanu i korzystanie z kopiowania drzewa, w zdecydowanie krótszym czasie. Co pozwoli Ci na jeszcze bardziej efektywną pracę.

SOLIDWORKS PDM 2024 poprawił wydajność operacji opartych na plikach, w tym korzystania z drzewa kopiowania.

Ulepszony proces zmiany stanu

Zwiększ swoją produktywność, kontrolując pliki w trakcie przepływu pracy.

Po dokonaniu zmiany stanu, mamy teraz do dyspozycji nową opcję – “Wyewidencjonuj pliki”. Teraz możesz dostosować kolumny w oknie dialogowym “Wykonaj przejście”, włączając w nie zmienne systemowe, które odnoszą się do wyewidencjonowania. Jeśli wybierzesz opcję “Zmień stan” i “Wypisz” dla pliku, plik zostanie automatycznie wypisany po zmianie jego stanu. Dzięki tym ulepszeniom zyskasz większą kontrolę nad procesem przepływu pracy i zwiększysz swoją produktywność.

Zmniejsz liczbę kliknięć myszą dzięki nowej opcji sprawdzania plików podczas zmiany stanu.

Podsumowanie

Zachowaj tę listę pod ręką, pobierając ulotkę tutaj. Aby dowiedzieć się więcej o wersji SOLIDWORKS 2024, przejdź tutaj. Co więcej, warto również podkreślić, że w tym roku wprowadzono ważną inicjatywę związaną z dostępnością usług w chmurze. Dzięki temu, wszyscy użytkownicy SOLIDWORKS mogą teraz korzystać z platformy 3DEXPERIENCE, która jest dostępna dla wszystkich nowo nabytych licencji na oprogramowanie na komputery stacjonarne.

Zobacz portfolio 3DEXPERIENCE Works , aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach połączonych z chmurą i w pełni opartych na przeglądarce, które łączą Twoje dane, aby jeszcze bardziej rozszerzyć zestaw narzędzi. Lub skontaktuj się z nami, aby wspólnie dobrać optymalne rozwiązanie do Twojej firmy.